معرفی قرص کلاژن سازی پوست

دسته‌بندی مقاله: مقالات
ویژگی‌های بهترین قرص کلاژن ساز پوست در نیچرز پلنتی

در این مقاله با قرص کلاژن ساز پوست و فواید آن آشنا خواهید شد.

قرص کلاژن چیست و چرا مصرف آن اهمیت دارد؟ کلاژن یک پروتئین طبیعی است که در پوست، استخوان‌ها، دندان و ماهیچه ذخیره می‌شود. در‌واقع پوست به‌طور طبیعی کلاژن طبیعی تولید می‌کند. تولید این ماده در خانم‌ها در مدت محدود‌تری انجام می‌شود و با افزایش سن تولید آن کاهش می‌یابد. پس از توقف تولید کلاژن، روی پوست چروک‌های ریز یا عمیق ایجاد خواهد شد و حالت ارتجاعی پوست از بین می‌رود. به‌همین دلیل، بهتر است قبل از پایان دوره کلاژن‌سازی، با مصرف مکمل‌های مختلف مدت تولید این پروتئین را افزایش دهید. ما در این مقاله به معرفی بهترین قرص کلاژن ساز پوست می‌پردازیم. برای انتخاب بهترین مکمل، مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

CLA؛ کلاژن‌ساز و چربی‌سوز طبیعی

مکمل CLA نوعی اسید چرب ضروری از خانواده امگا 6 است. اسید لینولئیک یا CLA، در بسیاری از مواد گوشتی و فرآورده‌های لبنی وجود دارد. از آن‌جایی که این اسید چرب اشباع‌شده منبع حیوانی دارد، جذب آن بسیار ساده است. این قرص خاصیت کلاژن‌سازی نیز دارد. شما می‌توانید CLA را از معتبر‌ترین شرکت داروسازی در داروخانه‌های سراسر ایران خریداری کنید؛ با‌این‌وجود مصرف خود‌سرانه آن می‌تواند موجب بروز عوارضی نیز بشود. زیرا CLA نوعی چربی‌سوز است که در طولانی‌مدت باعث بروز کبد چرب و سایر بیماری‌های فیزیکی می‌شود. 

انواع مکمل‌های کلاژن طبیعی در گوشت حیوانات

کلاژن‌ها به‌طور طبیعی به چهار نوع تقسیم می‌شوند که بهترین قرص کلاژن ساز پوست نیز از این چهار نوع تشکیل شده است. انواع این کلاژن‌ها را در ادامه معرفی کرده‌ایم:

  1. کلاژن نوع اول: این کلاژن به‌طور طبیعی در گوشت گاو وجود دارد که سلامت پوست، مو، دندان و تاندون‌ها را تضمین می‌کند. 
  2. کلاژن نوع دوم: کلاژن موجود در گوشت مرغ از نوع دوم است. این کلاژن به کاهش درد مفاصل و انعطاف‌پذیری بیشتر پوست کمک می‌کند. 
  3. کلاژن نوع سوم: به‌طور مستقیم در ساختار عضلات، اندام ها و عروق بدن تاثیر‌گذار است.
  4. کلاژن نوع چهارم: مهم‌ترین کلاژنی که در لایه‌های پوست وجود دارد و موجب حفظ سلامت و جوانی پوست می‌شود.

شرکت‌های دارو‌سازی معتبر، اقدام به تولید انواع بهترین قرص کلاژن ساز پوست بر‌اساس این چهار مدل کلاژن می‌کنند تا همه افراد با هر نیازی، بتوانند قرص مورد‌نظر خود را خریداری کنند. دقیقاً مانند قرص مکمل آهن مقدار دوز قرص کلاژن نیز باید توسط دکتر داروخانه تعیین شود؛ زیرا مصرف بیش از اندازه آن موجب بروز عوارض شدیدی خواهد شد. 

تامین 4 دسته کلاژن؛ تضمین سلامت عمومی بدن

مکمل‌های حاوی زینک؛ در‌دسترس‌ترین کلاژن‌ساز پوست

حدود 10 درصد از پروتئین‌های انسانی به زینک متصل می‌شوند. به‌همین دلیل، زینک نقش حیاتی در فعالیت و رشد سلولی بدن دارد. علاوه‌بر این، زینک به‌عنوان عنصر حیاتی در مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن محسوب می‌شود. خواص آنتی‌اکسیدانی روی باعث می‌شود تا رشد سلولی و فعالیت‌های ارگانیک بدن به‌درستی انجام شود. زینک به‌طور مستقیم در سلامت پوست و مو نیز تاثیر می‌گذارد. به‌همین دلیل یکی از مهم‌ترین عنصر در رشد مو و جوانی پوست، روی یا زینک خواهد بود. 

بیوتین؛ مکملی همه‌کاره برای پوست و مو

بدن برای فعالیت‌های روزمره خود نیاز به ویتامین‌های مختلفی دارد که یکی از این ویتامین‌ها بیوتین است. بیوتین یا B7 در بدن نقش تبدیل‌کننده کربوهیدرات و پروتئین به انرژی را دارد. به‌همین دلیل است که با مصرف بیوتین، کلاژن‌سازی نیز بیشتر خواهد شد. علاوه‌بر این، بیوتین به تقویت کراتین مو نیز کمک می‌کند. معمولاً بهترین قرص کلاژن ساز پوست ترکیب‌های بیوتین و ویتامین ث نیز وجود دارد. برای مثال قرص جوشان ویتامین ث 500 + زینک با طعم گیلاس مکمل مناسبی برای تامین ویتامین مورد‌نیاز بدن است. این ویتامین‌ها به جذب بهتر و بیشتر کلاژن در بدن کمک می‌کند.  

بیوتین؛ ماده اولیه موردنیاز بدن برای ساخت کلاژن

جذب بیشتر قرص کلاژن‌ساز با ویتامین C

مواد غذایی حاوی ویتامین C یکی از عناصری است که در ترکیبات کلاژن وجود دارد. به‌همین دلیل در بهترین قرص کلاژن ساز پوست از ویتامین ث نیز استفاده می‌شود. ویتامین ث به شکل قرص جوشان ویتامین ث 1000 + زینک با طعم توت فرنگی و سایر طعم‌ها در دسترس است. با مصرف این ویتامین می‌توان ساخت کلاژن در بدن را سرعت بخشید. کلاژن به‌صورت طبیعی در مواد غذایی وجود دارد. با‌این‌حال، مصرف آن به‌صورت قرص یا پودر برای افرادی توصیه می‌شود که کمبود شدید داشته یا رژیم غذایی کاملی ندارند. به‌غیر از ویتامین ث، مکمل‌هایی که آمینو اسید‌های ضروری یا مواد معدنی مانند مس را شامل می‌شوند نیز به کلاژن سازی بیشتر پوست کمک می‌کند. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از پیری زود‌رس، علاوه‌بر مصرف کلاژن بیشتر، مواد غذایی ارگانیک و سالمی را در رژیم خود جای دهید.  

قرص کلاژن یا پودر کلاژن؛ تاثیر کدام بیشتر است؟

کلاژن قابلیت جذب در بدن را دارد به همین دلیل مصرف آن به‌صورت مکمل در سال‌های اخیر به‌شدت افزایش یافته است. این محصول مانند مکمل زینک، تنوع دارد. شما می‌توانید زینک را به‌صورت قرص جوشان با ویتامین ث، یا زینک کمپلکس تهیه کنید. کلاژن‌ها نیز به‌غیر از مکمل، به‌صورت پودر، ماسک صورت یا ژل نیز یافت می‌شود. به‌همین دلیل بسیاری از افراد نمی‌دانند کدام شکل از کلاژن جذب و تاثیر بیشتری می‌گذارد. معمولاً بسیاری از افراد مصرف قرص را ترجیح می‌دهند زیرا دیگر نیازی به آماده‌سازی ندارد. برای مثال، مصرف پودر کلاژن نیاز به آماده‌سازی و حل کردن در آب یا نوشیدنی دارد. 

قرص کلاژن بهتر است یا پودر؛ جذب بالای هر دو مدل مکمل کلاژن 

عوارض مصرف کلاژن چیست؟

به‌طور‌کل کلاژن‌های خوراکی عوارضی نداشته و مصرف آن منعی ندارد. ولی حتما باید نسبت به مصرف آن با دکتر داروخانه مشورت کرد. زیرا انواع مختلفی از قرص‌های کلاژن در داروخانه‌ها یافت می‌شود که دوز مصرفی آن برای سنین مختلف، متفاوت است. قرص‌های جوشان ویتامین ث نیز مانند کلاژن‌ها تنوع طعمی بالایی دارند. برای مثال، قرص جوشان ویتامین ث 500 + زینک با طعم پرتقال یکی از محبوب‌ترین محصولاتی است که در داروخانه‌های سراسر کشور به‌فروش می‌رسد. 

مصرف قرص کلاژن‌ساز؛ افزایش سلامت بدن و عضلات 

در این مقاله به بررسی بهترین قرص کلاژن ساز پوست پرداختیم. به‌طور طبیعی کلاژن در بدن ساخته می‌شود ولی با افزایش سن تولید آن کاهش یافته و به‌دنبال آن مشکلات متعددی پیش می‌آید. به‌همین دلیل است که مصرف مکمل‌های کلاژن، ویتامین ث و بیوتین در سنین مختلف واجب خواهد بود. کلاژن باعث تقویت عضلات، بهبود سلامت قلب، تسکین درد مفاصل، تقویت مو و ناخن و تحکیم استخوان‌ها می‌شود. 

در سایت نیچرز پلنتی، ویتامین‌ها و مکمل‌های مختلف مانند اولترا بیت بررسی شده و اطلاعات علمی در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد. در‌صورتی که سوال یا تجربه‌ای در خصوص قرص‌های کلاژن دارید در قسمت نظرات با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

نظرات و دیدگاه‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “معرفی قرص کلاژن سازی پوست”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی اين وب‌سايت برای شرکت افق تدبیر سلامت است.