بهترین انواع مولتی ویتامین برای نوزادان

دسته‌بندی مقاله: مقالات
بررسی بهترین انواع مولتی ویتامین برای نوزادان در مجله نیچرز پلنتی

با بهترین انواع مولتی ویتامین برای نوزادان در این مقاله آشنا شوید.

همه افراد می‌خواهند که فرزندشان استخوان‌های سالم، سیستم ایمنی قوی و به‌طورکلی، بدن سالمی داشته باشد. برای رسیدن به این هدف، باید به تغذیه کودک از دوران نوزادی توجه ویژه‌ای کرد. نوزادانی که به‌خوبی تغذیه می‌شوند، کودکانی شاد خواهند بود که با سرعت ثابت به بهترین شکل ممکن رشد خواهند کرد. گاهی اوقات حتی در صورت داشتن یک رژیم غذایی سالم و متنوع، تعدادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی وجود دارند که به‌صورت کامل تامین نمی‌شوند. در چنین شرایطی، استفاده از مولتی ویتامین‌ها کمک شایانی به رشد منظم و حفظ سلامت نوزادان می‌کند. در ادامه با معرفی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم برای نوزادان، به شما در انتخاب بهترین مولتی ویتامین برای نوزاد کمک خواهیم کرد.

1. مکمل‌های حاوی ویتامین A؛ تقویت بینایی و رشد مناسب استخوان‌ها

مصرف ویتامین A همانقدر که برای کودکان مهم است برای نوزادان نیز اهمیت دارد. ویتامین A نقش به‌سزایی در تقویت قدرت بینایی، رشد مناسب استخوان‌ها، تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سلامت پوست دارد؛ همچنین، این ویتامین به سلامت موهای نوزادان در آینده کمک شایانی می‌کند. نوزادانی که به منابع کافی از ویتامین A دسترسی ندارند، در آینده با مشکلات استخوانی و پوستی مواجه خواهند شد. از آنجا که رشد استخوان‌ها و تقسیم سلولی در کودکان خیلی سریع اتفاق می‌افتد، ویتامین A با کمک به رشد سلول‌های جدید، از بروز مشکلات سلامتی در نوزادان جلوگیری می‌کند. انواع مکمل‌های کودکان و نوزادان با کیفیت مرغوب در شرکت نیچرز پلنتی تولید می‌شوند.

2. مکمل‌های حاوی ویتامین‌های گروه B؛ رشد مغز و تقویت عملکرد آن

ویتامین‌های گروه B برای سلامت بدن در هر دوره سنی ضروری است، استفاده از انواع مکمل کودکان در تامین ویتامین‌های ب بسیار مفید خواهد بود. این گروه ویتامین در تعادل متابولیسم و افزایش انرژی بدن بسیار مؤثر است و بهبود وضعیت سلامت سلول‌‌ها را به همراه دارد. ویتامین‌های گروه B، عملکرد مغز و رشد آن را بهبود می‌بخشند؛ بنابراین برای رشد مناسب نوزاد ضروری است و در اکثر مواقع، در ترکیبات بهترین مولتی ویتامین برای نوزاد حداقل یک نوع ویتامین B از ۸ نوع ویتامین این گروه وجود دارد. تیامین (B1)، نیاسین (B3)، بیوتین (B7) و فولیک اسید یا فولات (B9) شناخته‌شده‌ترین انواع ویتامین‌های گروه B هستند. کمبود ویتامین B برای نوزادان ضعف عملکرد سیستم عصبی، مشکلات پوستی، کاهش تعداد گلبول‌های قرمز و کم خونی را به همراه خواهد داشت.

قطره مولتی ویتامین برای نوزادان

3. مکمل‌های حاوی ویتامین C؛ کمک به جذب بیشتر آهن در بدن

ویتامین C نقشی حیاتی در تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان ایفا می‌کند و سیستم دفاعی را در بهترین حالت نگه می‌دارد. زمانی که سیستم ایمنی از قدرت کافی برخوردار باشد، کودک کمتر در معرض ابتلا به عفونت‌ها و بیماری‌های مختلف قرار می‌گیرد. ویتامین C یکی از ویتامین‌های اساسی برای کودکان محسوب می‌شود؛ زیرا این ویتامین ساخت کلاژن (نوعی پروتئین) را تسهیل می‌کند. کلاژن به پوست، ماهیچه‌‌ها، تاندون‌ها، بافت‌های همبند و رگ‌های خونی خاصیت ارتجاعی می‌بخشد. به دلیل تأثیر ویتامین C بر تولید کلاژن در بدن، این ویتامین در بسیاری از انواع مکمل بانوان  و محصولات مراقبت پوستی یافت می‌شود. ویتامین C، همچنین به جذب بیشتر آهن در بدن کمک می‌کند.

4. مکمل‌های حاوی ویتامین D؛ کمک به جذب کلسیم بیشتر

ویتامین D را بدون شک می‌توان یکی از حیاتی‌ترین انواع ویتامین موردنیاز برای نوزادان در نظر گرفت. اهمیت تأثیر کلسیم بر استحکام استخوان‌ها در علم پزشکی ثابت شده است؛ بدن برای جذب کلسیم موردنیاز خود، به مقادیر کافی از ویتامین D نیاز دارد. کمبود ویتامین D در بدن نوزادان، منجر به بروز نرمی استخوان و کاهش تراکم استخوان‌ها می‌شود. منابع غذایی کمی برای دریافت ویتامین D وجود دارند و بیشترین میزان جذب این ویتامین، از طریق تابش نور خورشید در بدن اتفاق می‌افتد.

بسیاری از نوزادان معمولاً دور از تابش نور خورشید هستند؛ بنابراین برای دریافت ویتامین D موردنیاز خود به مکمل‌های حاوی این ویتامین نیاز دارند. برخی از شیرخشک‌ها با ویتامین D غنی شده‌‌اند و منبع مناسبی برای تأمین نیاز بدن نوزاد به این ویتامین محسوب می‌شوند. محصولات نیچرز پلنتی شامل بهترین مولتی ویتامین برای کودکان، زنان باردار و مادران شیرده، برای تأمین ویتامین دی موردنیاز هر سه گروه بسیار مؤثر هستند.

قطره مولتی ویتامین برای نوزادان حاوی ویتامین D

5. مکمل‌ حاوی آهن؛ مهم‌ترین مکمل برای نوزاد

نوزادان با مقدار مشخصی از ذخایر آهن و روی، که در دوران بارداری به آن‌ها منتقل شده است، به دنیا می‌آیند. زمانی که نوزادان به شش ماهگی می‌رسند، این ذخایر تقریباً تمام می‌شود؛ بنابراین باید از طریق مصرف مکمل، این کمبود را جبران کرد. آهن نقش مهم در رساندن اکسیژن به بافت‌های سراسر بدن دارد؛ همچنین، برای رشد جسمانی و رشد مغز ضروری است. به دلیل اهمیت بالای آهن برای نوزادان، این عنصر حیاتی در انواع مختلف بهترین مکمل‌ها برای نوزاد یافت می‌شود. برخی از انواع شیر خشک نیز با آهن غنی شده‌اند تا نیاز بدن نوزاد را تأمین کنند. آهن جذب کلسیم را کاهش می‌دهد، برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی، از وجود ویتامین C کافی در برنامه غذایی یا مکمل‌های کودک خود اطمینان حاصل پیدا کنید.

6. مکمل حاوی زینک؛ بهترین ماده معدنی برای افزایش وزن نوزاد

زینک یکی دیگر از عناصر حیاتی برای نوزادان محسوب می‌شود. این ماده معدنی به رشد و نمو طبیعی اندام‌های تناسلی، حفظ سلامت مغز و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند؛ به همین دلیل، افرادی که از کودکی مقادیر کافی از زینک را دریافت کرده باشند، در بزرگسالی کمتر به انواع بیماری‌های عفونی و تهدیدآمیز برای سلامتی مبتلا می‌شوند. کمبود زینک کودکان را با مشکلاتی نظیر افزایش تعداد دفعات سرماخوردگی، اختلال در حافظه و اختلالات یادگیری مواجه می‌کند. در بسیاری از انواع بهترین مولتی ویتامین مینرال برای نوزاد، ماده معدنی زینک نیز وجود دارد.  مکمل‌های حاوی زینک، بهترین مولتی ویتامین مینرال برای افزایش وزن کودکان محسوب می‌شود.

مولتی ویتامین حاوی زینک؛ بهترین مولتی ویتامین برای وزن گیری نوزاد

7. مکمل حاوی امگا ۳؛ بهبود کیفیت خواب نوزاد و پیشگیری از ADHD

امگا ۳ و ۶، مزایای بسیاری برای سلامتی دارند، از جمله: کنترل فشار خون، کاهش التهابات و تأمین سلامت عمومی بدن کودک. این ماده به سلامت مغز نوزادان کمک می‌کند و کیفیت خواب آن‌ها را بهبود می‌بخشد؛ همچنین، علائم اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) و بیماری آسم را کاهش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که در دوران جنینی و کودکی، مقادیر بهینه از امگا ۳ را دریافت می‌کنند، عملکرد شناختی بهتری نیز دارند.

انواع مختلف بهترین مولتی ویتامین برای نوزاد در محصولات نیچرز پلنتی

در این مقاله با معرفی ویتامین‌ها و  مواد معدنی حیاتی برای نوزادان، به معرفی انواع مختلف بهترین مکمل‌ها برای نوزادان و کودکان پرداختیم. سیستم ایمنی و شرایط عمومی بدن نوزادان، نسبت به سایر گروه افراد حساسیت بیشتری دارد؛ بنابراین برای جلوگیری از بروز انواع عفونت‌ها و بیماری‌ها در دوران نوزادی و بزرگسالی، باید انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی را دریافت کنند. برخی از این عناصر حیاتی، در شیر مادر وجود دارد، ولی برای دریافت مقادیر کافی به مولتی ویتامین‌ها نیاز خواهند داشت. نیچرز پلنتی، انواع مولتی ویتامین‌های ضروری برای نوزادان و کودکان را تولید می‌کند. برای انتخاب فرآورده مناسب بر اساس نیاز بدن فرزند خود، محصولات صفحه مکمل‌های کودکان بررسی کنید. همچنین بهتر است قبل از مصرف برای فرزندتان با پزشک یا دکتر داروساز مشورت کنید.

نظرات و دیدگاه‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین انواع مولتی ویتامین برای نوزادان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی اين وب‌سايت برای شرکت افق تدبیر سلامت است.