بهترین مکمل‌ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن را بشناسید

دسته‌بندی مقاله: مقالات
معرفی بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی بدن خود را با مکمل‌هایی که در این مقاله ذکر شده است، تقویت کنید.

تحقیقات نشان داده‌اند که مکمل‌های حاوی ویتامین و مواد معدنی سطح ایمنی بدن را بهبود می‌بخشند و از ابتلا به بیماری‌ها محافظت می‌کنند. استفاده از انواع مکمل‌های تقویت‌کننده سیستم ایمنی تاثیر چشمگیری در بهبود و ارتقا سطح سلامت افراد خواهد داشت. مکمل‌های تقویت سیستم دفاعی بدن در شکل‌های مختلف هم‌چون قرص، شربت، کپسول و قرص جوشان به داروخانه‌ها عرضه می‌شوند. بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن، محصولی است که حاوی برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی مخصوص باشد. در‌این‌صورت نقش پررنگی در بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن خواهد داشت. هدف مجله نیچرز پلنتی در این مقاله معرفی بهترین مکمل حاوی انواع ویتامین‌ها، برای تقویت سیستم ایمنی بدن است؛ بنابراین برای جلوگیری از انواع عفونت‌ و بیماری‌ها این مقاله را از دست ندهید.

مکمل‌های حاوی ویتامین D؛ تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس

ویتامین D، یک ویتامین محلول در چربی است که باعث تقویت سیستم ایمنی در برابر ویروس می‌شود. کمبود این ویتامین، خطر ابتلا به عفونت‌های مجاری تنفسی فوقانی مانند آنفولانزا و آسم را افزایش می‌دهد. در واقع سیستم ایمنی بدن برای سالم ماندن و داشتن عملکرد مطلوب به ویتامین D نیاز دارد.
بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن باید حاوی ویتامین D باشد؛ زیرا این ویتامین التهاب را کاهش می‌دهد و از این طریق به سیستم ایمنی کمک می‌کند تا واکنش‌های بهتری نشان دهد.
پژوهش‌ها نشان داده است که مکمل حاوی ویتامین D در افرادی که به بعضی از عفونت‌های خاص مانند هپاتیت C و HIV مبتلا شده‌اند، اثربخشی درمان‌های ضد‌ویروسی را افزایش ‌می‌دهد. بسیاری از متخصصان در جامعه بهداشت و علم استدلال می‌کنند که مکمل ویتامین D به محافظت از افراد در برابر ویروس کمک می‌کند.

مکمل‌های حاوی ویتامین D؛ تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس

قرص‌ حاوی زینک؛ بهترین قرص تقویت سیستم ایمنی بدن

زینک (روی) یک ماده معدنی ضروری برای تقویت سیستم ایمنی بدن به‌شمار می‌رود. تاثیر زینک در تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق نقش آن در سنتز ماده ژنتیکی سلول و تکثیر سلول‌ها است. زینک هم‌چنین نقش مهمی در تنظیم عملکرد سیستم ایمنی ذاتی و اکتسابی داشته و به تولید سلول‌های ایمنی در بدن نیز کمک می‌کند. به همین دلیل بسیاری از مکمل‌های غذایی و انواع مکمل تقویت عمومی بدن حاوی زینک هستند.
کمبود زینک به‌طورقابل توجهی روی عملکرد مطلوب سیستم ایمنی تاثیر می‌گذارد و در نتیجه خطر ابتلا به عفونت‌ها و بیماری‌ها مانند ذات‌الریه را افزایش می‌دهد.
مصرف مکمل‌های حاوی زینک نه‌تنها از ابتلا به عفونت‌های دستگاه تنفسی مانند سرماخوردگی پیشگیری می‌کند، بلکه در افراد مبتلا به این بیماری‌ها مدت بیماری را نیز کاهش می‌دهد.

قرص‌ حاوی زینک؛ بهترین قرص تقویت سیستم ایمنی بدن

مکمل حاوی ویتامین C؛ بهترین مولتی ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن

بدون شک مکمل حاوی ویتامین C، بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن به‌شمار می‌آید. این ویتامین از عملکرد سلول‌های ایمنی مختلف پشتیبانی می‌کند و توانایی آن‌ها را برای محافظت در برابر عفونت افزایش می‌دهد. ویتامین ث یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند است که آسیب‌های ناشی از استرس اکسیداتیو را کاهش داده و بدین‌ترتیب به مقابله با عوامل بیماری‌زا کمک می‌کند. در واقع استرس اکسیداتیو سلامت سیستم ایمنی را با مشکل مواجه می‌کند و باعث ایجاد بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.
کمبود ویتامین C در بدن باعث مستعد شدن بدن به بیماری‌های مختلف خواهد شد. به همین دلیل است که در زمان سرماخوردگی توصیه می‌شود از مکمل‌های سرشار از ویتامین C استفاده کنید. در محصولات نیچرز پلنتی، قرص‌های جوشان بسیاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن وجود دارد که حاوی مقادیر کافی از ویتامین ث هستند.

مکمل حاوی ویتامین C؛ بهترین مولتی ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن

مکمل‌های حاوی ویتامین A، بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند

ویتامین A یکی از ویتامین‌هایی است که ایمنی را افزایش داده و از ورود میکروارگانیسم‌ها به بدن جلوگیری می‌کند. از فواید ویتامین A در عملکرد سیستم ایمنی بدن، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تقویت سیستم ایمنی
• تعدیل عملکرد سیستم ایمنی
• تکثیر و القا سلول‌های ایمنی بدن (سلول‌های T)
کمبود ویتامین A باعث نوعی اختلال و نقص در سیستم ایمنی بدن می‌شود که تغییراتی در سطح مخاط، تغییر عملکرد سلول‌های T و B را در پی دارد. این ویتامین در دوران بیماری، مقاومت بدن را افزایش می‌دهد. هم‌چنین ویتامین آ عوامل بیماری‌زا را سرکوب کرده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

مکمل‌های حاوی ویتامین A، بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند

قرص ویتامین E؛ بهترین ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن بزرگسالان 

بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن بزرگسالان و کودکان حاوی ویتامین E است. ویتامین E به‌طور غیرمستقیم نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. زیرا این ویتامین یک آنتی‌آکسیدان قوی و به‌شمار می‌رود که باعث از بین بردن رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود. در واقع با عملکردی که ویتامین ای در بدن ما دارد، با عفونت‌ها مبارزه کرده و به‌طور کامل آن را از بین می‌برد. در نتیجه استفاده از مکمل‌های حاوی ویتامین E در تقویت سیستم ایمنی و کاهش خطر ابتلا به عفونت تاثیر قابل‌توجهی دارد؛ اما توصیه می‌شود پیش از مصرف این مکمل‌ها، با پزشک یا دکتر داروساز مشورت کنید.

قرص ویتامین E؛ بهترین دارو برای تقویت سیستم ایمنی بدن بزرگسالان 

مکمل‌های حاوی سلنیوم؛ بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی در برابر HIV

سلنیوم با خاصیت آنتی‌اکسیدانی خود سبب بهبود عملکرد گلبول‌های سفید خون می‌شود. بدین‌ترتیب این ماده معدنی در تقویت سیستم ایمنی بیماران مبتلا به ایدز موثر است.
کمبود سلنیوم، بدن را بیشتر در معرض بیماری‌های عفونی قرار می‌دهد و زمینه‌ساز بیماری‌های جدی‌تر می‌شود. هم‌چنین در اثر کاهش سطح سلنیوم بدن تکثیر ویروس‌ها افزایش پیدا می‌کند که در‌این‌صورت استفاده از مکمل‌های حاوی این ماده معدنی توصیه می‌‌شود.

مکمل‌های سرشار از سلنیوم؛ بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی در برابر HIV

ویتامین‌های گروه B نقش مهمی در مکمل‌ تقویت سیستم ایمنی بدن دارند

ویتامین‌های گروه B مانند پیریدوکسین (B6) و کوبالامین (B12) نقش مهمی در بهبود واکنش‌های سیستم ایمنی دارند. کمبود این ویتامین‌ها که در بیشتر بزرگسالان مشاهده می‌شود، سلامت سیستم ایمنی را با مشکل مواجه می‌کند. این ویتامین‌ها عملکرد قابل‌توجهی در متابولیسم پروتئین، چربی و کربوهیدرات‌های دریافتی دارند و انرژی لازم را برای بدن را فراهم می‌کنند. ساخت پادتن به‌منظور ارتقای سطح ایمنی بدن نیز از دیگر کاربردهای پیریدوکسین (ویتامین B6) است.

مکمل‌هایی سرشار از ویتامین های گروه B؛ دارای عملکردی مفید در تقویت سیستم ایمنی

تهیه بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن از مکمل های نیچرز پلنتی

در این مقاله به معرفی بهترین مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن پرداختیم. مکمل‌هایی که سبب بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شوند حاوی انواع ویتامین‌های گروه B، ویتامین D، C و A هستند. هم‌چنین مکمل‌هایی که حاوی انواع مواد معدنی هم‌چون سلنیوم و زینک باشند نیز در تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر به‌سزایی دارند. سیستم ایمنی بدن از طریق مبارزه با عوامل مزاحم به حفظ سلامتی بدن و درمان آن کمک می‌کند. افرادی که دچار ضعف این سیستم هستند به سرعت بیمار شده و مدت زمان بیماری آن‌ها نسبت به افراد دیگر طولانی‌تر است. راه‌های مختلفی برای تقویت آن وجود دارد که بیشتر آن‌ها به تغییر سبک زندگی و تغذیه انسان وابسته است. شما می‌توانید به‌منظور تقویت سیستم ایمنی بدن به نحو احسن از مکمل‌های پیشنهادی ذکر شده در این مقاله استفاده کنید.
مکمل‌های نیچرز پلنتی از انواع مکمل‌های مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند که می‌توانید پس از مشورت با پزشک یا دکتر داروساز بهترین و مناسب‌ترین نوع آن را از داروخانه‌های سطح کشور و هم‌چنین سایت نیچرز پلنتی تهیه کنید.

نظرات و دیدگاه‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین مکمل‌ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن را بشناسید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی اين وب‌سايت برای شرکت افق تدبیر سلامت است.