معرفی موثرترین مکمل‌ و بهترین دارو برای افزایش قد کودکان

دسته‌بندی مقاله: مقالات
موثرترین مکمل‌ و بهترین دارو برای افزایش قد کودکان

با موثرترین مکمل‌ نیچرز پلنتی و بهترین دارو برای افزایش قد کودکان آشنا شوید

آیا می‌دانستید انسان در 9 ماه اول زندگی و قبل تولد، سریع‌ترین رشد را دارد؟ در واقع انسان‌ها پس از تولد و بعد از 8 سالگی به‌طور متوسط سالانه 5.5 سانتی‌متر افزایش قد خواهد داشت. بسیاری از والدین، دغدغه قد فرزندان خود را دارند و مدام در پی این هستند که با روش‌های مختلفی، به افزایش قد کودک خود کمک کنند. هر چند که ژنتیک، پررنگ‌ترین نقش را در تعیین قد کودکان دارد؛ اما با برخی راهکارها و هم‌چنین دارو افزایش قد کودکان، می‌توان بر رشد آن‌ها تاثیرگذار بود. اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید، اطلاعات بسیار مفیدی درباره افزایش قد کودکان و مکمل‌های تاثیرگذار بر رشد فرزندتان به دست آورده و به کلیه سوالات شما در این مورد پاسخ داده خواهد شد. 

بررسی تاثیر هورمون رشد بر افزایش قد کودکان؛ عاملی موثر در رشد قد

در اکثر موارد کوتاهی قد کودکان به دلیل، عوامل فیزیولوژیک مثل کوتاه قدی سرشتی و کوتاه قدی فامیلیال است. اما کمبود هورمون رشد نیز در برخی مواقع ممکن است یکی از فاکتورهای مهم در کوتاهی قد کودکان باشد. اگر کمبود هورمون رشد در بدن در زمان مناسبی درمان نشود، در آینده و سن بزرگسالی باعث کوتاهی قد شدید می‌شود. 

برخی از والدین به اشتباه تصور می‌کنند که استفاده از هورمون رشد، معجزه‌ای برای افزایش قد فرزندشان خواهد بود؛ اما نکاتی برای استفاده از این هورمون وجود دارد که باید آن‌ها را بدانند. استفاده از هورمون رشد برای افزایش رشد قدی کودکان فقط در مواردی موثر و نتیجه‌بخش است که کودک به هر دلیلی با کمبود این هورمون در بدنش مواجه شود. در‌این‌صورت نیز هورمون درمانی باید از سن پایین (4 یا 5 سالگی) آغاز شود. با آغاز هورمون درمانی در این سن، نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد. به‌عنوان مثال هورمون درمانی در دختران پس از سن بلوغ و آغاز عادت ماهانه، تاثیر چندانی نخواهد داشت. گرچه فراموش نکنید برای استفاده از هورمون رشد، حتما با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید. 

البته علاوه‌بر هورمون درمانی، روش‌های دیگری که برخی از والدین به سراغ آن می‌روند؛ استفاده از مکمل و دارو افزایش قد کودکان است. این دارو‌ها در انواع مختلف توسط شرکت‌های داروسازی گوناگون ساخته می‌شوند و سپس از طریق چندین شرکت پخش دارو به داروخانه‌ها عرضه می‌شوند. 

بررسی تاثیر هورمون رشد بر افزایش قد کودکان؛ عاملی موثر در رشد قد

مصرف صحیح مکمل‌ها و مولتی‌ویتامین‌ها برای افزایش قد کودکان با مشورت متخصص

در ادامه بحث «معرفی مکمل و دارو افزایش قد کودکان» باید گفت در موارد محدودی، مکمل‌ کودکان به‌دلیل ترکیباتی که دارند، به افزایش قد آن‌ها و جلوگیری از کوتاه ماندن قدشان کمک می‌کنند. در‌صورت نداشتن مشکلات هورمونی، مصرف مواد غذایی مفید و استفاده از مکمل‌های مناسب، افزایش رشد استخوانی و قد کودک امکان‌پذیر است. 

کمبود انواع مواد مغذی (درشت مغذی‌ها و ریزمغذی‌ها) یک مشکل جهانی به‌خصوص در گروه‌های سنی کودکان است. این روز‌ها به‌دلیل سبک زندگی ناسالم، بسیاری از کودکان در معرض کمبود انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی هستند. مکمل‌های متنوعی در صنعت داروسازی برای افزایش قد کودکان در داروخانه‌ها عرضه می‌‌شوند. اما نکته مهم این است که مصرف خودسرانه و بدون شناخت آن‌ها، به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. از انواع مکمل‌های تاثیرگذار در رشد قد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قرص جوشان ویتامین C کودکان؛ بهترین قرص افزایش قد کودکان

یکی از ویتامین‌های اساسی برای رشد و افزایش قد و هم‌چنین رشد اسکلتی ویتامین C است. ویتامین ث نقش مهمی در تقویت استخوان‌ها، دندان‌ها و افزایش رشد آن‌ها دارد. هم‌چنین این ویتامین به‌نوعی مکمل افزایش قد نیز محسوب می‌شود. ویتامین C یک آنتی‌آکسیدان قوی است که سیستم ایمنی را تقویت کرده و به رشد بدن در دوران کودکی و نوجوانی کمک می‌کند. برای تامین میزان کافی ویتامین C در بدن فرزند خود، می‌توانید با مشورت پزشک از قرص جوشان ویتامین ث کودکان استفاده کنید. 

قرص جوشان ویتامین C کودکان؛ بهترین قرص افزایش قد کودکان

مکمل ویتامین A؛ قرص افزایش قد 100 درصد تضمینی برای کودکان

ویتامین A یکی از ضروری‌ترین ویتامین‌ها برای افزایش قد برای کودکان محسوب می‌شود. به همین دلیل به والدینی که می‌پرسند بهترین دارو افزایش قد کودکان چه دارویی است؟ مکمل‌های حاوی این ویتامین پیشنهاد می‌شود. در واقع ویتامین A نه فقط در فرآیند بینایی و عملکرد صحیح سیستم ایمنی، بلکه در رشد و ترمیم استخوان‌ها نیز نقش دارد. به‌دلیل اینکه مصرف بیش از حد این ویتامین باعث مسمومیت کودکان می‌شود؛ توصیه می‌شود حتما مکمل‌های حاوی ویتامین A را با تجویز و دستور پزشک برای فرزند خود تهیه کنید. 

ویتامین B1؛ بهترین ویتامین موثر در افزایش قد کودک

ویتامین B1 در اغلب منابع غذایی پیدا می‌شود و یکی از ویتامین‌های بسیار ضروری برای رشد بهتر کودکان است. وجود این ویتامین در بهترین دارو برای رشد قد کودکان، باعث بهبود عملکرد اندام‌های داخلی و خون‌رسانی بهتر و کار آمد‌تر می‌شود. 

ویتامین B1؛ بهترین ویتامین موثر در افزایش قد کودک

ویتامین D؛ تاثیری شگفت‌انگیز در رشد قدی کودکان

شاید مهم‌ترین ویتامین برای ساختن استخوان‌های قوی و سالم ویتامین D باشد. کمبود ویتامین D باعث ضعف استخوان‌ها و دندان‌های کودک می‌شود. حداکثر تاثیرگذاری ویتامین دی بر سلامت استخوان و جلوگیری از کوتاهی قد، در استفاده همزمان با کلسیم است. ویتامین D با افزایش جذب کلسیم و نشست آن در استخوان باعث تحریک رشد اسکلت استخوانی و بلندتر شدن قد خواهد شد. 

ویتامین D؛ تاثیری شگفت‌انگیز در رشد قدی کودکان

افزایش قد کودکان با مکمل‌های دارویی نیچرز پلنتی 

در این مقاله شما را با انواع مکمل و دارو افزایش قد کودکان آشنا کردیم. با مطالعه این مطلب آموختید که میزان قد افراد به عوامل ژنتیکی بستگی دارد. با این حال، عوامل محیطی مانند تغذیه، ورزش و مصرف مکمل‌های دارویی بر افزایش قد کودکان در سن رشد تاثیرگذار هستند. در استفاده از مولتی ویتامین‌ها برای فرزند خود مقدار مصرف را حتما در نظر بگیرید و تصور نکنید که کودک هرچه ویتامین بیشتری بخورد، قد بلندتری خواهد داشت. در واقع مصرف بی‌رویه مولتی ویتامین‌‎ها در دوزهای بالا ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشد. 

مکمل‌های برند نیچرز پلنتی از انواع مکمل‌های با‌کیفیت در صنعت دارویی هستند که در رشد قدی کودکان تاثیر به‌سزایی دارند. این مکمل‌ها را می‌توان از داروخانه‌های معتبر در سراسر کشور تهیه کرد. برای مصرف هرگونه از این مولتی‌ویتامین‌ها و مکمل‌های تغذیه‌ای کودکان، در ابتدا بهتر است با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید. 

از این که این مطلب را تا انتها مطالعه کردید، بسیار سپاسگزاریم. در‌صورتی‌که در مورد افزایش قد کودکان نظر یا پیشنهادی دارید، ما را در بهبود هر چه بهتر این مطلب یاری کنید. 

نظرات و دیدگاه‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “معرفی موثرترین مکمل‌ و بهترین دارو برای افزایش قد کودکان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی اين وب‌سايت برای شرکت افق تدبیر سلامت است.