بررسی رابطه میان مصرف مولتی ویتامین و تقویت حافظه

دسته‌بندی مقاله: مقالات
بهترین قرص تقویت حافظه و تمرکز در نیچرز پلنتی

آشنایی با بهترین قرص تقویت حافظه و تمرکز نیچزر پلنتی

طبق جدیدترین آمار وزارت بهداشت، در هر ۷ ثانیه یک نفر در ایران گرفتار آلزایمر می‌شود! این عدد در سال ۹۷ معادل با ۱۱.۵ ثانیه بود. اعداد و آمار در هر سال، در واقع زنگ خطری هستند که بی‌توجهی ما نسبت به عملکرد مغز و حافظه‌ را نشان می‌دهند. اگر از همان ابتدای جوانی به فکر تقویت حافظه باشیم، احتمالا می‌توانیم از بروز آلزایمر و دمانس در پیری جلوگیری کنیم. از این رو سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا واقعا می‌توان حافظه را بهبود بخشید؟ بله! با بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه و مصرف مولتی ویتامین‌ها و مکمل‌ها، می‌توان به عملکرد بهتر مغز و حافظه کمک کرد. از این رو ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله مکمل‌های مفید در تقویت حافظه را به شما معرفی کنیم. 

ویتامین E؛ قوی‌ترین مکمل تقویت حافظه

ویتامین E به عنوان قرص تقویت حافظه و جلوگیری از آلزایمر خطر ابتلا به آلزایمر را‌ کاهش داده و در یادگیری، تقویت هوش و حافظه نقش مهمی ایفا می‌کند. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که این قرص ویتامین برای تقویت حافظه در افراد مسن بسیار مفید خواهد بود. در واقع در این مطالعات ذکر شده است که ویتامین E مانع پیشرفت بیماری آلزایمر (خفیف و متوسط) می‌شود. هم‌چنین این ویتامین نقش مهمی در مبارزه با رادیکال‌های آزاد و مبارزه با سلول‌های آسیبی دارد. 

مکمل‌ها و انواع مولتی ویتامین‌های حاوی ویتامین E توسط چندین شرکت داروسازی در کشور قابل تولید هستند. این مکمل‌ها توسط چند شرکت پخش دارو معتبر نیز به داروخانه‌ها عرضه می‌شوند؛ از این رو می‌توانید، بهترین قرص تقویت حافظه و تمرکز حاوی ویتامین ای را از داروخانه‌ها تهیه کنید. اما به‌خاطر داشته باشید، در ابتدا با پزشک مشورت کرده و از دوزهای بالای این ویتامین به صورت مجزا خودداری کنید.

ویتامین E؛ قوی‌ترین مکمل تقویت حافظه 

کمبود ویتامین D منجر‌به کاهش عملکرد مغز می‌شود

پژوهشی که در نشریه Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry منتشر شد، نشان داد که سطوح پایین ویتامین D بر عملکرد مغز تاثیر می‌گذارد. در واقع یکی از عوارض کمبود ویتامین D احتمال ابتلا به ناراحتی‌های مغزی و عصبی است. ویتامین D در سلامت ساختار و غشای نورون‌های مغزی نقش مهمی ایفا کرده و هم‌چنین خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد. به‌همین دلیل این ویتامین از نورون‌های مغز در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. در نتیجه در تقویت حافظه و تمرکز نقش مهمی خواهد داشت. 

انواع مکمل تقویت عمومی بدن نیچرز پلنتی، همچون مولتی ویتامین مینرال آقایان بالای 50 سال و مولتی ویتامین مینرال بانوان بالای 50 سال، حاوی مقدار کافی از ویتامین D هستند. این کپسول‌ها بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه به‌شمار می‌روند که در داروخانه‌های سراسر کشور عرضه می‌شوند. البته توصیه می‌شود، برای مصرف هر کدام از آن‌ها، در ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کرده و سپس با مشورت ایشان شروع به مصرف این مکمل‌ها کنید. 

عوارض کمبود ویتامین D؛ بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه

قرص‌های حاوی ویتامین B؛ بهترین داروی تقویت حافظه و تمرکز حواس

ویتامین‌های B برای بسیاری از عملیات متابولیک بدن و سلامت مغز انسان‌ها ضروری هستند و میتواند به عنوان بهترین داروی تقویت حافظه و تمرکز حواس نام برد. ویتامین B۱۲، B6 و اسید فولیک در رابطه با مغز و تقویت حافظه اهمیت بسیاری دارند. 

ویتامین B12 یک ماده مغذی ضروری در میلین محسوب می‌شود؛ میلین پوششی است که سیستم عصبی را احاطه می‌کند. سطوح کم این ویتامین به از دست دادن حافظه منجر می‌شود. اسید فولیک هم ماده‌ بسیار موثری برای مغز است که باعث بهتر کار کردن انتقال دهنده‌های عصبی خواهد شد. با کاهش میزان اسید فولیک در مغز، احتمال از دست رفتن حافظه بیشتر می‌شود. ویتامین B6 نیز در ساخت انتقال‌دهنده‌های عصبی مانند دوپامین و سروتونین نقش مهمی ایفا می‌کند. از آن‌جایی‌که این دو ماده در عملکرد شناختی (یادگیری، حافظه، تمرکز و هوش) بسیار موثر هستند؛ بنابراین با مصرف مکمل تقویتی به این دو ماده جادویی کمک کنید.

شما می‌توانید با مشورت پزشک برای تقویت حافظه و تمرکز خود از قرص زینک کمپلکس نیچرز پلنتی استفاده کنید. این مکمل علاوه‌بر اینکه بهترین قرص تقویت حافظه و تمرکز است، به‌دلیل ترکیباتی که دارد، بهترین مکمل پوست و مو و ناخن نیز محسوب می‌شود. 

قرص‌های حاوی ویتامین B؛ بهترین داروی تقویت حافظه و تمرکز حواس

قرص ویتامین C جوشان؛  بهترین قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

برای افرادی که به دنبال بهترین قرص تقویت حافظه برای درس خواندن هستند باید بگوییم بیشترین تراکم ویتامین C در مغز یافت می‌شود. این ویتامین در سنتز دوپامین که یک انتقال‌دهنده عصبی است، اهمیت ویژه‌ای دارد. هم‌چنین ویتامین C در برابر استرس اکسیداتیو هم از مغز محافظت می‌کند. کمبود ویتامین C به حساسیت بیش از حد، خستگی، و افسردگی منجر می‌شود. ویتامین C به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل کرده و از سلول‌های عصبی در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. 

ویتامین C در بدن ذخیره نمی‌شود؛ بنابراین باید هر روز مقدار کافی از این ویتامین را دریافت کنید. این ویتامین از طریق مولتی ویتامین‌هایی هم‌چون مکمل تقویتی آقایان و بانوان تامین می‌شود از این رو پزشکان برای کسانی با کمبود ویتامین C در بدن مواجه می‌شوند؛ قرص‌های جوشان حاوی این ویتامین را تجویز می‌کنند. به‌یاد داشته باشید که ویتامین‌های E و C در کنار هم اثر محافظتی قوی‌تر در برابر زوال عقل خواهند داشت و برای کسانی که می‌خواهند حافظه‌ای قوی برای درس خواندن داشته باشند بسیار مفید هستند. 

قرص ویتامین C جوشان؛  بهترین قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

قرص‌ امگا 3؛ بهترین قرص تقویت حافظه جهان

از دیگر مواد موجود در اکثر مکمل‌های تقویت حافظه و یادگیری امگا 3 است. امگا 3 فراوان‌ترین چربی در غشای سلولی مغز محسوب می‌شود. این ماده جریان خون در مغز را افزایش داده و سبب تولید سلول‌های جدید مغزی می‌شود که در نهایت روی عملکرد مغزی تاثیر مثبتی می‌گذارد.

زمانی که مکمل حاوی امگا ۳ استفاده می‌شود، حافظه، زمان واکنش و سرعت حل مسئله را افزایش می‌دهد. به‌همین دلیل بسیاری از پزشکان عقیده دارند که بهترین قرص تقویت حافظه و تمرکز باید سرشار از امگا 3 باشد. از این رو بسیاری از انواع مکمل برای زنان، مردان و کودکان غنی از امگا 3 است. 

قرص‌ امگا 3؛ بهترین قرص تقویت حافظه جهان

مکمل‌های حاوی مواد معدنی؛ بهترین قرص برای تقویت حافظه هستند

همه ما برای عملکرد درست مغز نیاز به کلسیم و منیزیم داریم. این مواد معدنی به تقویت هوشیاری ذهنی کمک می‌کند. با کمبود منیزیم ممکن است ذهن مستعد سردرگمی، بی‌حالی و افسردگی شود. آهن نیز که یکی از مواد معدنی اصلی در بدن محسوب می‌شود در تولید انتقال‌دهنده‌های عصبی و DNA نقش مهمی دارد. پتاسیم که یکی دیگر از مواد معدنی موردنیاز بدن به‌شمار می‌رود، برای حفظ سطوح عادی انتقال‌دهنده‌های عصبی نیاز است. در دوران بارداری نیز برای تقویت مغز جنین، با مشورت پزشک معالج از مکمل‌های حاوی مواد معدنی روی استفاده خواهد شد. روی مواد معدنی مناسبی برای تقویت حافظه، تمرکز و جلوگیری از آلزایمر محسوب می‌شود. 

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه

انواع مکمل تقویت حافظه و تمرکز را از کجا بخریم؟

در این مقاله در مورد بهترین قرص تقویت حافظه و تمرکز صحبت کردیم. هم‌چنین در طول مطلب فوق با انواع مکمل تقویت حافظه و مولتی‌ویتامین‌های موثر در جلوگیری از زوال عقل آشنا شدید. زوال عقل، فراموشی و ابتلا به بیماری آلزایمر با افزایش سن برای اکثر افراد در یک جامعه رخ می‌دهد. اما می‌توان به وسیله مصرف ترکیباتی که در تقویت مغز و حفظ سلول‌های مغزی موثر هستند، از ابتلا به این بیماری رنج‌آور جلوگیری کرد. 

مکمل‌های برند نیچرز پلنتی که در کلیه داروخانه‌های سراسر کشور عرضه می‌شوند، یکی از معروف‌ترین برندهای مولتی ویتامین در ایران محسوب می‌شوند. برای خرید انواع مکمل‌های تقویت حافظه و تمرکز با پزشک متخصص یا دکتر داروساز حاضر در داروخانه مشورت کرده و سپس مولتی ویتامین‌های برند نیچرز پلنتی را از داروخانه تهیه کنید. 

شما برای سالم ماندن مغز و تقویت حافظه از چه ترکیباتی استفاده می‌کنید؟ نظر و تجربیات خود را با ما در این صفحه به اشتراک بگذارید.

نظرات و دیدگاه‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بررسی رابطه میان مصرف مولتی ویتامین و تقویت حافظه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی اين وب‌سايت برای شرکت افق تدبیر سلامت است.