بهترین زمان مصرف منیزیم چه زمانی است؟

دسته‌بندی مقاله: مقالات
بررسی بهترین زمان مصرف منیزیم و نکات مهم آن

آشنایی با بهترین زمان مصرف قرص منیزیم در افراد مختلف

منیزیم یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن انسان است که در فرآیندهای متعددی چون تولید انرژی، انقباض و انبساط عضلات و ترکیب پروتئین‌ها نقش دارد. این ماده معدنی از طریق غذا یا مکمل‌های غذایی وارد بدن انسان می‌شود. برای تامین یا جذب بیشتر منیزیم باید در مورد بهترین زمان مصرف این ماده معدنی را بدانید. در واقع منیزیم را در زمان‌های مختلفی از روز می‌توان مصرف کرد؛ اما مصرف آن در هر زمان از روز مزایای خاصی دارد که براساس شرایط هود باید بهترین زمان را مشخص کنید. در این مقاله به بررسی بهترین زمان‌ها برای مصرف منیزیم می‌پردازیم.

خوردن مکمل منیزیم همراه با غذا؛ جلوگیری از مشکلات معده

بهترین زمان مصرف منیزیم همراه با غذا است؛ زیرا مصرف آن با شکم خالی ممکن است باعث بروز اسهال شود. مصرف منیزیم به‌همراه غذا از تحریک مخاط معده جلوگیری می‌کند و به این ترتیب از بروز مشکلات گوارشی مانند اسهال و درد معده جلوگیری خواهد کرد. 

ازسوی‌ دیگر، هنگامی که منیزیم با غذا مصرف می‌شود، ترکیب غذا به جذب بهتر منیزیم کمک کرده و این موضوع، آثار منفی احتمالی را کاهش می‌دهد. همچنین بهتر است قرص جوشان منیزیم نیچرز پلنتی و سایر انواع آن را در یک زمان مشخص در روز و به‌طورمرتب مصرف کنید. 

مصرف منیزیم همراه با غذا؛ جلوگیری از مشکلات معده

مصرف منیزیم قبل از خواب؛ بهترین زمان مصرف منیزیم برای داشتن خوابی راحت

منیزیم یک ماده معدنی است که نقش مهمی در فعالیت عضلانی، انتقال انرژی و سایر فرایندهای بدن دارد و به کاهش استرس و افزایش کیفیت خواب کمک می‌کند. یکی از بهترین زمان‌های مصرف منیزیم قبل از خواب است؛ زیرا منیزیم به آرامش اعصاب و ذهن کمک کرده و خواب راحت‌تری خواهید داشت. منیزیم را بهتر است حدود ۳۰ دقیقه قبل از خواب مصرف کنید. توجه داشته باشید اگر فرزند شما مولتی ویتامین برای کودکان مصرف می‌کند، برای خوردن آن قبل از خواب حتما با پزشک مشورت کنید.

مصرف منیزیم قبل از ورزش؛ کمک به بهبود عملکرد بدن در فعالیت‌های مختلف

مصرف منیزیم قبل یا پس از انجام ورزش به بهبود عملکرد بدن در فعالیت‌های مختلف کمک می‌کند. برخی از کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند که منیزیم را قبل از ورزش مصرف کنید تا سطوح انرژی تقویت شود. ازسوی‌دیگر، مصرف منیزیم پس از ورزش به استراحت و بازیابی عضلات کمک خواهد کرد و درد عضلات پس از ورزش را کاهش می‌دهد. 

ورزشکارانی که منیزیم را پس از انجام فعالیت‌های ورزشی مصرف می‌کنند، ممکن است از خطرهای مرتبط با مشکلات قلبی-عروقی جلوگیری کنند. علاوه‌بر فواید منیزیم در بدنسازی، مصرف این ماده معدنی هنگام ورزش بر توزیع و استفاده از منیزیم در بدن تاثیر می‌گذارد و نقش مهمی در فعالیت‌های عضلانی و کارکردهای قلبی و تنفسی دارد. همچنین، مصرف منیزیم پیش از ورزش از افزایش احتمالی التهابات و استرس جلوگیری خواهد کرد. 

آگاهی از بهترین زمان مصرف منیزیم؛ تجربه جذب حداکثری این ماده معدنی

بررسی زمان ایده‌آل مصرف منیزیم گلیسینات و منیزیم مالات

منیزیم گلیسینات از ترکیب منیزیم و اسید آمینه گلیسین به وجود می‌آید و فراهمی زیستی بالایی دارد؛ به این معنی که بدن به راحتی آن را جذب می‌کند. به همین دلیل نیازی به مصرف آن همزمان با غذا نیست چرا که معمولاً هیچ عارضه گوارشی‌ای ایجاد نمی‌کند. زمان توصیه‌شده برای مصرف این مکمل نیز، قبل از خواب است؛ زیرا منیزیم به بهبود کیفیت خواب شبانه کمک خواهد کرد.

در مقابل، منیزیم مالات از ترکیب منیزیم و اسید مالیک به وجود می‌آید. این ترکیب به افزایش سطح انرژی کمک می‌کند، بنابراین توصیه می‌شود در اوایل روز مورد استفاده قرار گیرد. گرچه فراهمی زیستی منیزیم مالات بیشتر از اکسید منیزیم است؛ اما همچنان توصیه می‌شود که این مکمل را به همراه مقداری غذا مصرف کنید تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری شود. 

برخی از مکمل‌ها مواد لازم بدن را یک‌جا دارند. برای مثال با مصرف قرص جوشان تقویت سیستم ایمنی حاوی ویتامین ث، ویتامین‌های دیگر و مواد معدنی مانند منیزیم اکساید می‌توانید علاوه‌بر تقویت سیستم ایمنی، انرژی خود را افزایش داده و ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم را به بدن خود برسانید. توجه داشته باشید برای مصرف هرگونه مکمل حتما باید با پزشک مشورت کنید.

منابع غذایی غنی از منیزیم؛ راه‌های طبیعی دریافت این ماده معدنی

شناختن منابع مواد معدنی بسیار مهم است. یکی از راه‌های دریافت منیزیم، از طریق مواد غذایی است، به‌خصوص سبزیجاتی نظیر:

  • اسفناج
  • حبوبات
  • و انواع مختلف آجیل

همچنین گوشت و ماهی نیز حاوی مقداری منیزیم اگرچه کمتر نسبت به سبزیجات هستند؛ البته، استفاده از مکمل‌های غذایی نیز یک گزینه دیگر است.مکمل‌های غذایی زیر شامل انواع مختلفی از منیزیم هستند، از جمله:

  • اکسید منیزیم
  • منیزیم سیترات
  • کلرید منیزیم
  • منیزیم آسپارتات

بهتر است مکمل‌هایی را انتخاب کنید که به‌راحتی در مایعات حل می‌شوند. به‌عنوان مثال، قرص جوشان منیزیم b6 نیچرز پلنتی گزینه مناسبی خواهد بود که با مشورت پزشک می‌توانید آن را مصرف کنید.

شناخت منابع غذایی غنی از منیزیم؛ یکی از راه‌های تامین منیزیم موردنیاز بدن

آیا می توان ویتامین سی را با منیزیم خورد؟

بله؛ مصرف همزمان ویتامین سی جوشان یا به هر شکل و منیزیم تداخلی باهم ندارند. ویتامین سی و منیزیم هر دو به‌عنوان مکمل‌های غذایی مصرف می‌شوند. در واقع هیچ ارتباط شناخته شده‌ای بین ویتامین سی و منیزیم وجود ندارد و مصرف این دو مکمل باهم اشکالی در بدن ایجاد نخواهد کرد. در کل برای مصرف هرکدام از این ویتامین‌ها باهم یا حتی جداگانه باید با پزشک خود مشورت کنید.

توصیه‌های پزشکی برای مصرف منیزیم؛ ماده معدنی مهم برای عملکردهای بدن

منیزیم یک ماده معدنی است که برای بسیاری از عملکردهای بدن اساسی است و در استخوان‌ها و بافت‌ها ذخیره می‌شود. مقدار توصیه‌ شده روزانه (RDA) منیزیم برای بزرگسالان بین ۳۱۰ تا ۴۲۰ میلی‌گرم بسته به سن، جنسیت و وضعیت بارداری یا شیردهی است. منابع برتر منیزیم، غذاهای پرفیبر نظیر سبزیجات با برگ سبز تیره، غلات و لوبیا هستند. 

اگر نگران کمبود منیزیم هستید، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و آزمایش خون بدهید. توصیه‌های مختلفی برای مصرف منیزیم در طول بارداری و شیردهی نیز وجود دارد؛ بنابراین بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا مقدار مناسب منیزیم برای شما تعیین شود.

توجه به توصیه‌های پزشکی در مورد مصرف منیزیم؛ جلوگیری از هرگونه عوارض احتمالی

مراجعه به پزشک برای تشخیص مصرف منیزیم و مشورت درباره بهترین زمان مصرف آن 

در این مقاله به بهترین زمان مصرف منیزیم پرداختیم برای آگاهی از بهترین زمان بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین در شبانه روز نیزی می‌توانید مقاله لینک شده را مطالعه کنید. با آگاهی از بهترین زمان مصرف هر کدام از مواد موردنیاز بدن می‌توان جذب حداکثری این مواد را تجربه کرد؛ ازاین‌رو، بدن در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد. 

برای مثال، مصرف منیزیم به همراه غذا، قبل از خواب یا قبل/پس از ورزش به بهبود فرآیندهای مختلف بدنی کمک می‌کند. هرکدام از این زمان‌ها بسته به نیازها و اهداف فردی، ممکن است مزایای خاصی داشته باشند. به عنوان مثال، مصرف منیزیم با غذا از بروز مشکلات گوارشی جلوگیری کرده؛ درحالی‌که مصرف آن قبل از خواب به بهبود کیفیت خواب کمک می‌کند. 

مصرف این ماده معدنی در ارتباط با ورزش نیز به بهبود عملکرد ورزشی و بازیابی عضلات کمک خواهد کرد. برای تشخیص دقیق نیاز بدن به منیزیم حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا از طریق آزمایش‌ها میزان منیزیم بدن شما را بررسی کند. همچنین بهترین زمان مصرف منیزیم را باید براساس شرایط بدن خود و با مشورت پزشک انتخاب کنید. 

نظرات و دیدگاه‌ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین زمان مصرف منیزیم چه زمانی است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی اين وب‌سايت برای شرکت افق تدبیر سلامت است.